youlaser

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته های کلاژن می باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروکهای ریز پوست را از بین می برد . با استفاه از این روش امکان بهبود و درمان جای زخمهای مختلف هم وجود دارد

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال روش نوینی در جوانسازی پوست، بازسازی پوست و تحریک ساختن رشته های کلاژن می باشد که سبب افزایش قوام و سفتی پوست شده و چروکهای ریز پوست را از بین می برد . با استفاه از این روش امکان بهبود و درمان جای زخمهای مختلف هم وجود دارد . بیشترین کاربرد آن برای درمان جای جوش , زخم و جراحات پوستی می باشد.تعداد جلسات و فواصل درمانی در افراد مختلف بسته به نوع ضایعه، رنگ پوست و سن، متفاوت وبین 1 تا 4 جلسه و به فواصل حداقل 1 ماهه می باشد .
برای از بین بردن اسکارهای جوش های جوانی ، چروکیدگی هائی که با گذشت سال ها بیشتر بچشم میخورند و لکه های تیره پوستی که زیبائی تان را تحت تأثیر میگذارند، روش جدیدی بنام لیزر فرکشنال  وجود دارد.
در روش لیزر فرکشنال که از سال 2003 بدینطرف مورد استفاده قرار میگیرد، نور لیزر میکروسوراخ هائی با قطر و عمق آنها کاملا قابل تنظیم در لایه های مختلف پوست بوجود آورده و ستونهای میکروسکوپی از لایه های دست نخورده باقی میگذارد. سلولهای این ستون های دست نخورده پوستی که مناطق بهبودی میکروسکوپیک  نامیده میشوند. با تکثیر و گسترش سلولی به اطراف و تشکیل سدی سلولی، پروسه التیام زخم را تسریع می بخشند .
با روش لیزر فرکشنال که بر روی انواع مختلف پوست قابل اجراست میتوان اسکارهای جوش های جوانی، جای زخم ناشی از تروماهای مختلف ، خسارات ناشی از نور آفتاب ، کوچک کردن روزنه های پوستی، چروکیدگی های دور چشم، تیرگی دور چشم ، کک و مک ها ، شلی وافتادگی پوست صورت و گردن را تا حد قابل قبولی مداوا نمود .

اثرات لیزر فرکشنال برای جوانسازی پوست
لیزر فرکشنال دو دسته اثر بر روی پوست دارد: اثرات سطحی و عمقی .
•    اثرات سطحی این لیزر مربوط به تجدید کردن سلولهای اپیدرم است که موجب میشود که پوست روشن تر شده و رنگ پوست یکنواخت تر شود. کک مک و لک های سطحی پوست نیز کمرنگ شده یا از بین میروند. منافذ پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بسته تر میشود.این اثرات چند هفته بعد از انجام لیزر مشاهده میشود.
•    اثرات عمقی لیزر به تغییرات کلاژن های پوست مربوط میشود. این اثرات شامل رفع چین و چروکها و سفت شدن پوست میباشد. قوام و فرم پوست نیز بعد از لیزر فرکشنال بهبود می یابد.بدلیل اثری که لیزر فرکشنال در نوسازی کلاژنهای پوستی دارد انجام این لیزر در افرادی که هنوز چروکهای پوستی و شلی پوست ندارند باعث به تاخیر انداختن روند پیری پوست میشود. در واقع لیزر فرکشنال نقش پیشگیری از پیری در این افراد را دارد.این اثرات لیزر چند ماه بعد از انجام لیزر مشاهده میشود.

مزیت لیزر فرکشنال
این دستگاه پیشرفته بدون اینکه زخمی برروی پوست ایجاد کند، خطوط پوست راازبین می‌برد، موجب افزایش قوام پوسـت شـده و رشته‌های کلاژن زیر پوست را از نو بازسازی می‌کـند . ازدیگر مزیـتهای این دستگاه این است که نـتـیجه بدست آمـده از آن مانـدگاری طولانی مدت دارد، از طرف دیگر دقت انجام کار این دستگاه بالا است و میزان خطای ناشی از بی‌دقتی را به حداقل می‌رساند.
بیمار بعد از انجام لیزرفراکشنال نیازی به استراحت و مراقبت ندارد. با توجه به اینكه لیزرفركشنال فقط بر بخشی ا ز پوست به صورت ستونهای حرارتی اثر می‌کند آسیب كمتری به پوست می رساند به همین دلیل اولاً ترمیم و بهبودی پس از لیزر سریعتر صورت می گیرد ، ثانیاً عوارض زودهنگام بعد از لیزرهای قبلی مثل قرمزی، تورم و ادم بسیار كمتر ایجاد می شود و به همین دلیل فرد می تواند سریعتر به سرِكار برگردد.

تکنیک کار با لیزر فرکشنال (فراکسل) :
برای بـدست آمدن بهـترین نتیجه 3 تا 6 جلسه درمان با فاصـله 3 تا 6 هفـته لازم اسـت. در هر جـلسه درمانی حـدود 20% از وسعـت مورد درمان تحت تاثیر لـیزر قرار می‌گـیرد و بقیه 80% سالم می‌مـانـد. بـه همـین دلیل برروی پوست هیچگونه زخم واضحی ایجاد نمی‌شود. در جلسات بعدی مناطق باقیمانده از جلسه قبل لیزر می‌شوند. نتیجه درمان به تدریج بدست می‌آیـد وبه هیچ عنوان نمی‌توان بر اساس نتیجه حاصله در جلسه اول در مورد تاثیر گذاری دستگاه قضاوت نمود.
از دیگر موارد برتری لیزر فراکشنال این است که دردناک نیست و حداکثر با یک کرم بیحس کننده می‌توان موضع را لیزرکرد. محل انجام لیزر نیز نیازی به پانسمان ندارد و برای مدت زمان کوتاهی قرمز می‌شود که بدون نیاز به دارو، بطور خودبخود و در مدت زمان کوتاهی برطرف می‌شود.
دستگاه لیزر فرکشنال که بنام لیزر فرکشنال دی اکسید کربن CO2 معروف است وسیله ای است که علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جوشگاه های پوستی در درمان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک های دور چشم و دوردهان هم کاملا موثر است .

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *