کاشت ریش

بعضی اقایان بصورت ژنتیکی از داشتن ریش بی بهره هستند. کلینیک تخصصی پوست و موی آرتا در این زمینه بهترین خدمات را زیر نظر متخصصین مجرب ارائه می دهد.

پس از آغاز دوران بلوغ، موی ریش ضخیم تر می شود و در عرض سه سال شکل نهایی خود را پیدا می کند. مگر اینکه تغییر مهمی در سطح هورمون های مرد ایجاد شود، در غیر این صورت موی ریش ویژگی های مشخصه خود را حفظ می کند. تا به حال، هیچ روش درمانی یا زیبایی برای رشد موی طبیعی در ناحیه های بدون مو وجود نداشته است. این مساله برای ریش و سبیل نیز صدق می کند. راه حلی که وجود دارد کاشت موی ریش و سبیل با موی طبیعی خود فرد است.کلینیک تخصصی پوست و موی آرتا علاوه بر کاشت مو، در زمینه کاشت ریش نیز بهترین خدمات را ارائه می دهد.

کاشت ریش و سبیل چیست؟
کاشت ریش و سبیل عملی است که طی آن فولیکول‌های مو (یا در اصطلاح گرافت یا واحد‌های پیوندی مو) از قسمت پشت سر که مو‌های آن به طور ژنتیکی در مقابل نازک شدن و ریزش موی سر مقاوم هستند جدا می‌شوند و سپس این گرافت‌ها به محل مورد نظر شما در صورت برای رویش ریش و سبیل منتقل می‌شوند. پس از استخراج فولیکول‌های مو از نواحی انتقال دهنده، آن‌ها از هم جداسازی می‌شوند. سپس در سطح صورت شکاف‌های بسیار ریزی در جهت رویش مو‌ها ایجاد شده و فولیکول‌های استخراج شده در نواحی مورد نظر با سوزن‌های بسیار ریز و نازکی بدون آسیب رسانی به پوست پیوند زده می‌شوند. تعداد گرافت‌های مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد. ۵۰۰-٣۵۰ گرافت برای سبیل، ٧۰۰-۶۰۰ گرافت برای ریش بزی پر و کامل، ٢۵۰-٢۰۰ گرافت برای هر کدام از خط ریش‌ها و ٧۰۰-٣۰۰ گرافت برای ریش روی هر کدام از گونه‌ها لازم است.
مدت زمان جراحی ٢ تا ۵ ساعت و اصولاً بدون درد است.این کاشت کاملا شباهت به کاشت موی سر دارد با این تفاوت که کاشت ریش از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است. برای کاشت ریش باید به جهت رشد مو‌ها یا به اصطلاح زاویه خواب مو‌ها دقت شود. در صورتی که به این موارد توجه شود، کاشت ریش بسیار دقیق‌تر و طبیعی‌تر خواهد بود.
پس از پیوند، مو‌ها دائمی خواهند بود و به طور معمول درست مانند مو‌های صورت با بافت مشابه و سایر ویژگی‌ها رشد می‌کنند. علاوه بر این، مو‌های پیوند شده را می‌توانید مثل مو‌های طبیعی صورت بتراشید و اصلاح کنید.
کاشت ریش
کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟
کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می‌توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی که هورمون‌ها به سطح پایه خود می‌رسند، انجام داد. این کار برای کسانی مناسب است که:

به طور ژنتیکی ریش و سبیل آن‌ها رشد نمی‌کند یا ریش کم‌پشت دارند و یا قسمت‌هایی از آن خالی است.
قسمتی از ریش صورت آن‌ها به دلیل زخم یا سوختگی و یا بخیه رشد نمی‌کند.
ریش پراکنده‌ای دارند و دوست دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش

  • دوران نقاهت و بهبودی آن ۵ روز به طول می‌انجامد و ظاهری غیر طبیعی دارد.
  • در ۵ روز پس از عمل، پوست اطراف تقریبا تمامی مو‌های پیوندی سخت می‌شود و ناحیه‌ی درمان شده باید حتماً خشک نگه داشته شود.
  • مو‌های پیوند شده طی حدود ٢ هفته‌ی ابتدایی خواهند ریخت و سپس تا ٣ ماه بعد رشد می‌کنند. افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می‌دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده‌اند، به طور واضح و آشکارتری رشد موی خود را مشاهده می‌کنند.
  • معمولا دو ماه پس از کاشت ریش، شما رشد چشمگیری را در ناحیه‌ی پیوند زده شده خواهید دید.
  • در صورتی که می‌خواهید بگذارید ریش شما خیلی بلند شود باید بین ۴ تا ۶ ماه وقت بگذارید. توجه داشته باشید که:
    بیمار پس از کاشت به مدت شش روز نباید با آب تماس داشته باشد.
    نباید یک الی دو هفته صورت خود را اصلاح نکند.

بهترین نامزدهای کاشت ریش و سبیل:

کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی که هورمون ها به سطح پایه خود می رسند، انجام داد. بهتر است کاشت ریش و سبیل در مردانی صورت بگیرد که دوست دارند سبیل بزرگی داشته باشند، اما موی ریش آنها نامنظم یا ناکافی است. کاشت ریش و سبیل در افراد سالمی که اصلا ریش ندارند یا در ریش خود قسمت های طاسی وجود دارد قابل انجام است. یکی از شایع ترین اقدامات کاشت موی ریش و سبیل در ناحیه دارای جای زخم است.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *