کربوکسی تراپی

یکی دیگر از راه های جوانسازی پوست، کربوکسی تراپی است. این روش کاربرد های فراوانی در زیبایی، جوانسازی ودرمان پوست صورت و بدن دارد.

کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن (CO۲) بوده و در کربوکسی تراپی گاز CO۲ زیر پوست تزریق می شود. بدن این مورد را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می کند و جریان خون در این منطقه افزایش می یابد و این افزایش گردش خون سبب رسیدن مواد مغذی به این منطقه می شود و ترمیم سلولی اتفاق می افتد. کلینیک پوست و موی آرتا در این مقاله قصد دارد موارد استفاده و مزایای این روش را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

از این تکنیک به منظور:

  • جوانسازی
  • ترمیم سیاهی
  • گودی پای چشم
  • کاستن از چروک ها وترک های پوستی
  • کاهش سلول های چربی یا سلولیت ها

کربوکسی تراپی

گاز co2 در کربوکسی تراپی چیست؟

گاز دی اکسید کربن یک گاز غیر سمی است و به طور طبیعی توسط سلول های بدن ما به عنوان محصول متابولیسم هر روز تولید شده و وارد خون می شود و از طریق ریه ها دفع می شود. بنابراین برای بدن غیر سمی می باشد. حتی اگر این گاز مستقیما وارد رگ شود هم نمی تواند آمبولی ایجاد کند و به راحتی دفع می شود.

به طور علمی ۲ اتفاق در اثر وجود گاز CO۲ در بدن می افتد. نخست با ورود گاز دی اکسید کربن به بافت، هموگلوبین به دلیل تمایل بیشتر به دی اکسید کربن، اکسیژن را آزاد می کند و به دی اکسید کربن متصل می شود. این مساله باعث تراکم زیاد اکسیژن در بافت می شود که در نهایت باعث افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ های جدید و افزایش بازسازی و تولید بیشتر تارهای کلاژن والاستین درهمان محل می شود.

پس از تزریق در بافت چربی که با فشار بالا انجام می شود، مکانیسم اثر دی اکسید کربن متفاوت است. ابتدا ایجاد آسیب ناشی از فشار و ضربه، باعث یک سلسله فعالیتها به شکل آبشاری شده که نتیجه آنها تجزیه چربی با مکانیسم (OXIDATIVE LIPOLYSIS) خواهد بود و بعد با افزایش جریان خون در رگها، باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی می شود

 

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *