کاربرد مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی جدیدمی‌باشد.در این روش دارو درقسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود.این روش درمانی کاربردهای مختلفی دارددر این مقاله به توضیح آن می پردازیم

مزوتراپی از کلمه یونانی Meso به معنای میان و Therapeia به معنی درمان پزشکی می‌آید و یکی از عمل پزشکی زیبایی غیر جراحی است که طی آن داروهای هومیوپاتیک که معمولا توسط پزشکان طب جایگزین تجویز می‌گردد، وارد پوست می‌شود. این روش که تا حدودی تهاجمی است با تزریق زیر یا داخل جلدی مخلوطی از عصاره های گیاهی، مواد هومیوپاتیک، داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود. در این روش دارو به قسمت های مختلف تزریق می شود از این رو کاربرد های متفاوتی دارد در این مقاله از کلینیک تخصصی پوست و موی آرتا به توضیح کاربرد های این روش درمانی غیر تهاجمی می پردازیم.

مزوتراپی برای هر مشکلی قابل انجام نیست و به زبان ساده می‌توان گفت این روش نوعی متد انتقال دارو است و بایستی با پرسازی بافت افتراق داده شود.
مزوتراپی یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت می گیرد.

نمونه های کاربرد مزوتراپی پوست در زیبایی:

* کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
* رفع پف دور چشم و افتادگی پلک
*رفع تیرگ‍ی دور چشم
* درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
* درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
* درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت
* درمان ریزش مو و تقویت موها
* درمان استریا (ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)
* رفع غبغب زیر چانه و گردن

کاربرد مزوتراپی

مزوتراپی و چاقی موضعی صورت: ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه

در بسیاری از موارد فقط با استفاده از کرم‌ها نمی‌توان به ‌طور کامل پف زیر چشم‌ها را از بین برد، در این موارد در مزوتراپی می‌توان با تزریق دارو‌هایی که برای لاغری موضعی بدن استفاده می‌شود، البته با دوز کمتر و در نقاط خاص، پف‌ها و حتی غبغب‌ را در چهار، پنج جلسه برطرف کرد. سوزنی که در این موارد استفاده می‌شود بسیار ظریف است و عمق تزریق بیشتر از دو تا چهار میلی‌متر نیست.

کاربرد مزوتراپی

مزوتراپی: درمان تیرگی دور چشم: Eye Circle

متخصصان می‌گویند تیرگی دور چشم دلیل بروز بیماری نیست بلکه در اغلب موارد، یک عامل ارثی و ژنتیکی در بروز آن نقش دارد. دکتر علوی، متخصص ژنتیک در این خصوص می‌گوید: «تیرگی دور چشم معمولاً به بیماری جسمی خاصی مرتبط نیست، بلکه عوامل آناتومیک با منشأ ارثی و ژنتیکی منجر به بروز تیرگی دور چشم می‌شود. او با اشاره به این‌که در افراد دچار تیرگی دور چشم، پوست دور چشم تیره‌تر به نظر می‌رسد، می‌افزاید: «این امر به دلیل آن است که پلک‌ها پوست نازکی دارند و حاوی مقدار کمی بافت چربی هستند؛ خونی که از داخل وریدهای بزرگ نزدیک این بخش پوست دور چشم می‌گذرد، باعث می‌شود پوست این ناحیه سیاه مایل به آبی به نظر برسد. »

خستگی و رنگ‌پریدگی علت بروز تیرگی چشم موقتی است این مشکل در برخی زنان، طی دوران قاعدگی و در پایان دوران بارداری تشدید می‌شود.  افزایش سن نیز دلیل دیگری برای بروز تیرگی دور چشم است.

کاربرد مزوتراپی

درمان ملاسما و لک صورت

مزوتراپی لک صورت یکی از جدیدترین متدهای مزوتراپی است که لکه های قهوه ای صورت و بدن را مورد هدف قرار می دهد. این روش، گزینه ای ایده آل برای افرادی است که پیگمانته های رنگی روی صورت خود دارند. فرآیند روشن سازی پوست با مزوتراپی شامل گلوتاتیون خالص است که با تاثیر مزو پوستی روشن و بی عیب و نقص به فرد می بخشد.

کاربرد مزوتراپی

درمان ریزش مو

با استفاده از یک سیستم موثر که در آن داروهای به کار رفته در ترکیب، در زمان بندی‌های معینی آزاد سازی و جذب می‌شوند، التهاب موجود در پوست سر کاهش می‌یابد، دی‌هیدروتستوسترون اضافی در اطراف فولیکول‌ها خنثی می‌شود، کلاژن بیشتری تولید می‌شود و اندازه‌ی فولیکول‌های مو افزایش یافته و بدین ترتیب جلوی ریزش مو گرفته شده و موها شروع به رشد مجدد می‌کنند.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *