پلینگ کربن

کارآمدترین روش برای درمان لک صورت، پیلینگ کربن می باشد. پلینگ کربن، روش مناسبی برای رفع لک صورت بوده و امروزه میان متخصصین طرفداران زیادی پیدا کرده است.

جوش صورت عارضه ای است که بطور عمده در بیشتر جوانان و نوجوانان دیده می شود.این عارضه در اثر عوامل هورمونی، عوامل ذاتی، سن و سال، استفاده از برخی داروها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه‌ی فرابنفش از این قبیل می‌باشند.این موضوع بسیار ناراحت کننده می باشد گاهی مدت درمان آن بسیار طولانی باشد در نتیجه باعث بروز مشکلاتی می شود، مانند:

  • لکه تیره
  • حفره و فرورفتگی
  • باز شدن منافذ پوست

برای درمان این عارضه پوستی روش های زیادی وجود دارد در این میان انتخاب بهترین روش نیاز به تحقیق و بررسی فراوان دارد تا بتوان بهترین روش را متناسب با پوست فرد انجام شود.از این رو کلینیک تخصصی پوست و موی آرتا برای درمان سریع و بهبودی این عارضه،  یکی از بهترین روش پلینگ کربن را برای شما عزیزان توضیح می دهد.

پلینگ کربن با استفاده از لیزر اندیاگ 1320 نانومتر

پلینگ کربن یکی از درمان های غیر تهاجمی برای جلوگیری از پیری پوست است که  باعث پاکسازی و طراوت بیشتر پوست گردیده  و پوست بعد از ” کربن پیل “

صاف تر و لطیف تر خواهد شد.

در این روش سطح پوست آغشته به کربن مایع می شود، این کربن به داخل فرورفتگی ها و منافذ پوست نفوذ کرده و سپس با استفاده از لیزر اندیاگ به طول موج 1320 نانومتر از سطح پوست پاک می شود.

هرجلسه درمانی حدود 20-30 دقیقه طول می کشد و نیاز به استراحت در منزل ندارد.

این روش بهترین درمان برای پوست های چرب و آکنه دار با منافذ باز است زیرا کربن چربی را جذب می کند و با حذف کربن توسط لیزر، دانه های سرسیاه و سلول های مرده پوست از سطح آن پاکسازی می شوند و درنتیجه پوست نرم و درخشان می شود.

این روش درمانی دوره نقاهت ندارد و فقط باید پس از انجام آن به صورت منظم از ضد آفتاب مناسب استفاده نمود.

“کربن پیل” در بیماران دارای لک و ملاسما نیز بسیار مفید بوده و باعث کمرنگ شدن لک ها نیز می شود

پلینگ کربن با لیزر بسیار ایمن و بی خطر بوده، عارضه جانبی نداشته و بدون نیاز به بی حسی موضعی و بدون درد انجام می شود.

لک عبارت است از یک اختلاف جزئی در رنگ پوست به علت تفاوت در میزان رنگ‌دانه‌ی ملانین در نقاط متفاوت آن. هر چه قدر مقدار این رنگ‌دانه بیشتر باشد پوست تیره‌تر دیده می‌شود. جدا از عوامل قومی و بومی، عوامل خارجی و داخلی مختلف دیگری نیز در میزان تولید و ذخیره‌ی این رنگ‌دانه نقش دارند.

در طول درمان لک صورت، رنگ پوست ابتدا تشدید شده و مناطق درمان شده دچار تورم خفیف و در برخی از موارد کبودی می‌شوند. در طول حدود یک هفته رنگ‌دانه‌های پوست به ‌تدریج از بین خواهند رفت. در طول درمان نیازی به بی‌حسی نیست.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *