هایفو چیست؟

اکثر افراد نگران چین و چروک های پوست خود هستند روش های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد. اما یکی از بهترین روش های موجود فعلی هایفوتراپی می باشد .

اکثر افراد نگران چین و چروک های پوست خود به دلیل افزایش سن هستند روش های زیادی برای حل این مسئله وجود دارد از قبیل لایه برداری شیمیایی , میکرودرم , لیزر و… اما یکی از بهترین روش های موجود فعلی که در سال 2008 برای اولین بار استفاده شد هایفوتراپی می باشد که در سال 2009 مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفت. به کمک هایفوتراپی می توان با امواج و فرکانس های بالا به جوانسازی پوست دست یافت هایفوتراپی روش خارق العاده ایست که می تواند به سفت شدن پوست کمک شایانی کند .اخیرا طبق پرسشنامه ای که بین بیماران 30 سال به مدت 3 تا 6 ماه انجام گرفت نتیجه بر آن شد که اثرات جانبی و رضایت بیماران از هایفوتراپی واقعا چشمگیر است.

هایفو چیست؟

یک دستگاه اولتراسوند قوی برای سفت کردن و لیفت پوست صورت و گردن با بکارگیری تکنولوژی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا است. امواج اولتراسوند (مشابه سونوگرافی) با شدت و تمرکز بالا که می تواند بدون آسیب رساندن به بافت پوست، به لایه های عمقی پوست یعنی درم و لایه “اِس مس” دسترسی پیدا کنند.

هنگامی که انرژی قوی اولتراسوند بر روی یک نقطه در سطوح زیرین پوست متمرکز می شود باعث بالارفتن دمای آن نقطه تا حدود 65-70 درجه سانتی گراد می شود. این گرما و انرژی تولید شده باعث تولید کلاژن فعال در عمق اپیدرم و درم پوست و نهایتا سفت شدن و لیفت پوست می گردد.

هایفوتراپی

نحوه کار دستگاه هایفوتراپی چگونه است؟

اگر کاغذ را جلوی نورخورشید بگیرید اتفاقی نمی افتد ولی اگر از یک ذره بین استفاده کنید می توانید با کانونی کردن نور، امواج نور در یک نقطه بسایر کوچک متمرکز کنید و با ادامه این کار آن نقطه داغ و داغ تر می شود و با تداوم تمرکز بر روی آن نقطه انرژی کانونی شده امواج نور خورشید می  تواند کاغذ را بسوزاند تکنولوژی هایفو نیز دقیقا با همین روش امواج اولتراسوند(مشابه سونوگرافی) را در لایه های زیرین پوست کانونی و متمرکز کند.

چگونه ممکن است هایفوتراپی به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود؟

اصولا ارزش و اهمیت هایفوتراپی در همین ویژگی منحصر به فرد است که سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند. علت این پدید اینست که انرژی این امواج آنچنان بالا نیست که بتواند در نقطه برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شوند، اما وقتی این امواج اولتراسوند در عمق 1.5 تا 4.5 میلیمتری پوست باعث منعقد شدن الیاف کلاژن و سلولها در آن نقطه می شوند.

در واقع با کمک تکنولوژی هایفو، می توان دمای بافت را در حد دمای لازم جهت طبیعی شدند دوباره کلاژن پوست(جوانسازی ولیفت) بالا برد، اما انرژی را در حدی نگهداشت گه آسیب بافتی ایجاد نگردد و از طرفی عمق نفوذ را طوری تنظیم کرد که لایه درم پوست و لایه “اِس مس” را تحت تاثیر قرار دهد و باعث لیفتینگ موثر در پوست گردد.

هایفوتراپی

کاربرد ها و اثرات تنها در یک جلسه:

-بالا کشیدن پوست صورت و گردن(لیفتینگ)

-بالا کشیدن ابرو ها

– کاهش عمق خطوط خنده

– از بین بردن چروک ریز دور چشم

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *