علل و درمان تيرگي دور چشم

سیاهی و کبودی زیر چشم در زیبایی چشمان شما اثر می گذارد.کبودی و سیاهی زیر چشم باعث از دست دادن شفافیت و زیبایی صورت شما می شود و علت آن تا حدود زیادی به خود شما بستگی دارد.

سیاهی و کبودی زیر چشم در زیبایی چشمان شما اثر می گذارد.کبودی و سیاهی زیر چشم باعث از دست دادن شفافیت و زیبایی صورت شما می شود و علت آن تا حدود زیادی به خود شما بستگی دارد.

 

علل تيرگي دور چشم

۱. کم خوابی و مشکلات خواب

کم خوابی و نداشتن استراحت کافی باعث به وجود آمدن سیاهی و کبودی زیرچشم می شود.کم خوابی باعث از بین رفتن شفافیت پوست می شود و باعث می شود پوستی به ظاهر خسته داشته باشیم و در ناحیه زیر چشم دچار کبودی و تیرگی شویم.

همچنين کم خوابی به طور غير مستقیم باعث بروز استرس و مشکلاتی از این قبیل میشود که خستگی پوست رو به همراه دارند و میتواند از عوامل گودی و تیرگی دور چشم باشد.

٢. وراثت

وراثت یکی از علت های عمده تیرگی های دور چشم مي باشد كه دليل آن مي تواند نازکی پوست دور چشم و يا تعدد بالاي رگهای خونی دور چشم بیشتر باشد. اگه پدر یا مادر شما دچار این مسئله هستند، احتمالا شما هم این ویژگی رو خواهید داشت.

٣. آلرژی

بسیاری از آلرژی ها سبب تغییر رنگ در ناحیه زیر چشم می شوند.اگر در اکثر مواقع زیر چشم های شما دچار تیرگی می شود به احتمال زیاد به یک ماده غذایی یا ماده شیمیایی آلرژی دارید. برای تشخیص به یک دکتر معالج مراجعه کنید.

٤. کم خونی

کم خونی و حاملگی باعث رنگ پریدگی پوست می شود. همان طور که می دانید پوست زیر چشم از دیگر نواحی صورت نازکتر است به همین دلیل به دلیل کم خونی و حاملگی کاملا دچار رنگ پریدگی می شود.

٥. پارگی رگها
اگه رگهای خونی که تامین کننده خون زیر چشم هستند دچار پارگی بشوند، جریان خون محدود میشود. وقتی که سطح هموگلوبین و اکسیژن در خون کاهش پیدا کند باعث تیرگی پوست دور چشم مي شود.

٦. کم آبي بدن
کم شدن آب بدن هم به ظهور گودی و سیاهی دور چشم منجر میشود. خشکی دهان، داشتن پوست خشک، خستگی، ادرار تیره رنگ از علائم کمبود آب بدن هستند که باعث تیرگی دور چشم مي شود.

٧. سیگار کشیدن
سیگار کشیدن باعث بروز مشکلات عروقی و تنگ شدن رگها میشود. این مسئله سبب گردش خون ضعیف شده و در نهایت باعث تيرگي دور چشم مي شود.

٨. کمبود ویتامین

تغذیه نامناسب و کمبود ویتامین K باعث سیاهی و کبودی زیر چشم می شود.علاوه بر آن کمبود ویتامین B۱۲ باعث رنگ پریدگی پوست و خسته دیده شدن صورت می شود.

٩. ملانین زیاد (رنگدانه های تیره )

می تواند تیرگی زیر چشم به بیماری ارتباط نداشته باشد و به دلیل ملانین زیاد باشد و سبب به وجود آمدن هیپرپیگمانتاسیون (لکه های تیره ) شود.ملانین زیاد در اطراف پوست دور چشم نیز می تواند یکی از دلایل تیرگی زیر چشم باشد.

 

درمان سیاهی دور چشم با لیزر

بهترین روش برای درمان عارضه‌های چشمی از قبیل سیاهی دور چشم، استفاده از لیزر درمانی است. در این روش از لیزر مادون قرمز یا ماورابنفش استفاده می‌شود. لیزر به محل کبودی تابیده می‌شود و نور لیزر توسط لایه پوست در این قسمت جذب می‌شود. پالس‌های نوری سبب می‌شود که رنگ‌دانه‌هایی که سبب سیاهی اطراف چشم شده‌اند شکسته شود و در نهایت باعث رفع کبودی اطراف چشم می‌شود.

اگر سیاهی دور چشم به دلیل رنگ‌دانه‌ها نیست و در اثر مویرگ‌های آبی اطراف چشم است، با کمک لیزر درمانی این رگ‌ها را منقبض می‌کنند تا سفت شود و در نتیجه از روی پوست قابل مشاهده نباشند.

عمل لیزر حداقل سه جلسه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ای زمان می برد که به فواصل ۱۰ تا ۱۴ روز انجام می شوند. (البته) درمان با لیزر به اندازه سیاهی زیر چشم هم بستگی دارد. تکنیک های مختلفی برای درمان سیاهی دور چشم با استفاده از لیزر وجود دارند که بسته به نوع سیاهی زیر چشم مورد استفاده قرار می گیرند.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *