مراقبت های بعد از سابسیژن

تقریباهمه افراد دریک بازه زمانی درگیرجوش صورت شده اند.ازهمه مهم ترراه درمان سریع آن می باشد.دراین زمینه کلینیک تخصصی پوست وموی آرتا بهترین خدمات راارائه می دهد

سابسیژن درمان جراحی سرپایی ساده و ایمنی است که به منظور رفع آکنه اسکارهای بسیار عمیقی انجام می‌ شود که فرورفتگی قابل توجهی را در پوست ایجاد کرده‌ اند. اگر جای جوش به شدت فرورفته باشد، سابسیژن قبل از دیگر روش‌ های جوانسازی مانند بوتاکس و میکرونیدلینگ انجام می‌ شود.

در این مقاله از وبسایت کلینیک تخصصی پوست و موی آرتا اطلاعات مفیدی از این روش درمان در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در این جراحی سرپایی پوست ناحیه آسیب دیده از بافت همبند جای زخم جدا می‌ شود تا پوست جدید صاف‌ تر باشد. پس از سابسیژن درمان‌ های دیگری مانند لیزر، لیزر فرکشنال CO2 و میکرونیدلینگ انجام می‌ شود تا بافت همبند از بین برود، پوست بالاتر قرار بگیرد و صاف شود و رنگ پوست یک‌ دست شود.

مراقبت های بعد از سابسیژن

مراقبت های بعد از سابسیژن چیست؟

بعد از سابسیژن تورم در موضع درمان طبیعی است که این تورم شروع فرایند ترمیم در پوست است که بدلیل افزایش نفوذپذبری عروق و ورود گلبول های سفید و پلاکت ها و تجمع مایع در فضای بین بافتی است که با رعایت کردن موارد زیر دوره تورم و التهاب کوتاه تر شده و نتیجه درمان موثرتر و بدون عارضه خواهد شد:

۱- استراحت کامل در ۴۸ ساعت اول بعد از درمان موجب کاهش جریان خون و در نتیجه کم شدن تورم می شود. بهتر است که در هنگام استراحت از ۲ بالش برای زیر سراستفاده شود.

۲ـ کمپرس سرد در ۲ روز اول بعد از سابسیژن به کاهش ورم کمک کرده و بعد از آن در کاهش درد و ناراحتی پس از درمان بسیار موثر است. البته توجه به این نکته ضروری است که تماس مستقیم یخ با پوست بمدت طولانی موجب کاهش شدید خونرسانی به پوست شده و احتمال آسیب پوستی وجود دارد و بهتر است یک حوله تمیز بین کمپرس سرد و پوست قرار گیرد و بعلاوه کمپرس سرد در نقاط مختلف جابه جا شود و بیشتر از ۳۰ ثانیه در یک موضع قرار نگیرد.

۳ـ بیمار نباید در ۲ روز اول سابسیژن خم شده یا وسایل سنگین بلند کند. این کار باعث تورم بیشتر و افزایش فشار خون شده و احتمال تورم بیشتر وجود دارد.

۴- تا چهار هفته بعد از سابسیژن، فرد نباید زیاد در معرض نور خورشید قرار گیرد (برای جلوگیری از خطر ایجاد هایپرپیگمنتاسیون) بنابراین بهتر است در صورت لزوم از  کرم اکسید دو زنک و یا کرم های ضد آفتاب با SPF 50 و بدون رنگ استفاده شود.  مخصوصا در فصل تابستان هر ۲ ساعت یک بار باید از کرم استفاده شود.

۵- استحمام بعد از ۴۸ ساعت با آب ولرم توصیه می شود که این زمان به منظور فرصت دادن به منظور بسته شدنکامل منافذ عبور کانولا می باشد.

۶-مصرف مسکن های خانواده آسپرین از قبیل ایندومتاسین، پروفن و… در چند روز اول بعد از درمان توصیه نمی شود ، بعلاوه نوشیدنی های الکلی با رقیق کردن خون منجر به تورم بیشتر و طولانی شدن دوره نقاهت می شوند.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *