دستگاه تیکسل

یکی ازدستگاه های که برای عارضه های مختلف پوستی عملکرد بالایی دارد دستگاه تیکسل می باشد.کلینیک زیبایی پوست و موی آرتاخدمات عالی دراین زمینه ارائه می دهد.

دستگاه تیکسل تقریبا بدون عارضه است برای درمان ناراحتی های مختلف پوستی وجوان سازی پوست مورد استفاده قرار میگیرد. کلینیک زیبایی پوست و موی آرتا قصد دارد دراین مقاله اطلاعات مفیدی دراختیار شما عزیزان قرار دهد.

دستگاه تیکسل پتنت شده توسط مهندسین شرکت نووکسل آلمان با استفاده از تکنولوژی جدید ترمو مکانیکال ابلیشن یک نوع سیستم و درمان اسکار آکنه است.این دستگاه دارای یک سری تیتانیوم است که حرارت را مستقیم و دقیق به درم سطحی انتقال می دهد.

درجه حرارت این سری تیتانیوم است تا 400 درجه سانتی گراد نیز می رسد و این انرژی را با یک تماس کوتاه به نقطه مورد نظر در پوست منتقل می کند. این درمان تقریبا بدون درد است و حتی نیاز به داروی ضد درد موضعی نیز وجود ندارد. زمان التیام سریع و نقاهت این روش بسیار کوتاه است. در ترمونیکال ابلیشن، انرژی گرمایی طبیعی و خالص وجود دارد. ژنراتور گرمایی سیستم، دمای تیپ های پیرامیدی (81 پیرامید) را به 400 درجه سانتی گراد رسانده و مکانیزم الکترومکانیکال آن، در هزارم ثانیه حرارت تیپ دستگاه را به پوست می رساند.

انرژی گرمایی ذخیره شده در هر پیرامید، هنگام برخورد تیپ با پوست بسیارکوتاه است، بافت پیرامون کانال مانند در پوست به وجود می آورد. بافت پیرامون کانال که سالم مانده اما به اندازه تحریک  شده است، کانال را با پوست جدید نوسازی می کند و باعث جوانسازی پوست می شود.

موارد کاربرد تیکسل

  • رفع چین و چروک پیشانی و دور چشم و دور لب و گونه
  • رفع چین های دکلته
  • درمان اسکار آکنه
  • رفع خطوط بینی
  • رفع چین و چروک گردن
  • مزوتراپی بدون تزریق
  • درمان لک

دستگاه تیکسل

دستگاه تیکسل

دستگاه تیکسل

 

چه موقع بعد از درمان دستگاه تیکسل می توان نتیجه را دید؟

جواب: علایم بهبودی معمولا از دو هفته بعد از درمان شروع می شود و حدود سه ماه یا بیشتر بعد از درمان امکان دارد طول بکشد و به درمان بیشتر احتیاج داشته باشد.

قبل از درمان با دستگاه تیکسل چه مراقبت هایی باید نمود؟

جواب: درمان و مراقبت بخصوصی قبل از درمان با دستگاه تیکسل لازم نیست ولی توصیه می شود که از دو هفته قبل از درمان با تیکسل از تابش مستقیم آفتاب به پوست و برونزه شدن و تغیر رنگ پوست جلوگیری شود.

بعد از درمان با تیکسل به چه مراقبت هایی باید کرد؟

جواب: در دستگاه تیکسل از تکنولوژی ترمو-مکانیکال یا به زبان ساده فقط از انرژی حرارتی استفاده شده است در نتیجه از ایمنی بالایی برخوردار است. برای مثال برخلاف لیزر برای چشم ضرر ندارد در نتیجه در زمان درمان با دستگاه تیکسل احتیاج به عینک برای جلوگیری از صدمه به چشم نیست.

بعد از درمان با دستگاه تیکسل از تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری کنید و حداقل برای سه ماه و در طول تابستان همان سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
بعد از درمان با دستگاه تیکسل برای سه روز از مواد آرایشی در منطقه درمان شده با تیکسل خودداری فرمایید.

همچنین بعد از درمان با دستگاه تیکسل بهتر است که از دستکاری و کندن پوسته های منطقه درمان شده خودداری کرد و برای مدت حداقل سه روز از کرم مرطوب کننده روزی چند بار استفاده شود.

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *