حذف تتو با دستگاه کیوسوییچ

انسانها  سال‌هاست که به دنبال يافتن يک راه ايمن براي پاک کردن تتوهايي هستند که ديگر به آن علاقه‌اي ندارند، اما تا همين اواخر که يک فناوري مدرن و مؤثر براي پاک کردن تتو معرفي شد، هنوز هيچ روش مناسبي براي اين کار وجود نداشت. امروزه ما به کمک  کلینیک تخصصی پوست و مو ارتا  توانايي آن را داريم که با استفاده از روش حذف تتو با دستگاه کیوسوییچ، هر نوع تتو در هر نقطه از بدن را، پاک کنیم صرف نظر از اينکه توسط يک تتوکار حرفه‌اي يا آماتور ايجاد شده باشد.

لیزر کیوسوییچ (پاک کردن تتو )
در حال حاضر ليزردرماني، بهترين گزينه براي پاک کردن تاتو محسوب مي‌شود، زيرا قابليت آن را دارد که رنگ تتو را بدون ايجاد هيچ‌گونه جراحت و جاي زخم، برطرف کند.سيستم ليزر کيوسوئيچ يک دستگاه پيشرفته پزشکي است که براي توليد طول موج‌هاي خاصي از نور طراحي شده است. نور توليد شده با طول موج مورد نظر توسط بافت هدف که در اين مورد، همان ماده رنگي تتو مي‌باشد، جذب مي‌شود. (ضربان )پالس ليزر کيوسوئيچ تنها در کسري از ثانيه انجام مي‌گيرد و اين قابليت را براي پرتو ليزر فراهم مي‌کند که با کارآيي بالايي از پوست عبور کند و با توليد حداقل گرما به طور مؤثري توسط ذرات جوهر تاتو جذب شود.
جذب سريع انرژي امواج ليزر باعث مي‌شود که ذرات رنگ تتو تخريب شده و به اجزاي ريزتري شکسته شود. سپس اين ذرات ريز توسط ماکروفاژهای بدن انسان که فيلتراسيون طبيعي خود بدن هستند، تميز و دفع مي‌شوند.به‌طورکلي فرايند پاک کردن تتو به وسيله نور ليزر طي دو مرحله اصلي انجام مي‌شود: شکستن ذرات ماده رنگي تتو و تبديل آن به ذرات ريزتر به وسيله ليزر که طي چند جلسه درماني متوالي انجام مي‌گيرد.قابليت پالايش طبيعي خود بدن در جذب ذرات خارجي و دفع آن‌ها به بيرون که در فاصله زماني بين جلسات متوالي انجام میشود.کیوسویچ يکي از پيشرفته‌ترين فناوري‌هايي است که امروزه براي اين کار وجود دارد و مي‌تواند تتوهايي که ديگر به آن علاقه نداريد را به شيوه‌اي ايمن، سريع، کاملاً بدون درد و بدون آنکه آسيبي به پوست شما وارد کند، برطرف نمايد. متقاضیان مي‌توانند با استفاده از دستگاه‌هاي پيشرفته رفع تتو، طيف وسيعي از رنگ‌هاي تتو از جمله رنگ‌هاي تيره، بخصوص رنگ مشکي (که بيشتر نيمي از همه تتوها را تشکيل مي‌دهد)،  را به صورت کاملاً موفقيت‌آميزي پاک کنند. در جلسه مشاوره قبل از عمل، ما بهترين روشي را که براي شما قابل استفاده است، به شما توصيه مي‌کنيم.

Remove the tattoo

براي پاک کردن تتو به چند جلسه ليزر درماني نياز داریم؟
هر نوع تتو، ويژگي‌هاي خاص خود را دارد و بنابراين به‌سادگي نمي‌توان گفت که شما براي پاک کردن آن دقيقاً به چند جلسه ليزر درماني نياز داريد. ما با تجربه‌ي چندين ساله‌اي که در زمينه پاک کردن تتو داريم، در اغلب موارد با ديدن يک تتو مي‌توانيم پيش‌بيني کنيم که چند جلسه ليزر براي پاک کردن آن لازم است. اما تعداد دقيق اين جلسات به سن تتو، نوع رنگ‌هاي موجود در آن و عمق و غلظت هر رنگ بستگي دارد.
سن تتو: تتو‌هاي قديمي را مي‌توان در تعداد جلسات کمتري نسبت به تتو‌هاي جديدتر پاک کرد. به طوري که براي پاک کردن يک تتوي ۲۰ ساله ممکن است به دو يا سه جلسه کمتر از يک تتوي تازه يک ساله، نياز باشد. براي مثال، پاک کردن کامل يک تتوي يک ساله که در آن يک اسم با جوهر مشکي (يا سبز تيره) نوشته شده است، ممکن است به ۵ تا ۷ جلسه ليزر نياز داشته باشد.
رنگ تتو: مسلماً پاک کردن بعضي از رنگ‌ها خيلي آسان‌تر از رنگ‌هاي ديگر انجام مي‌شود. مثلاً رنگ‌هاي خيلي تيره و آشکار مانند مشکي و سرمه ای را خيلي راحت‌تر مي‌توان پاک کرد.

در حالي که پاک کردن رنگ‌هاي نارنجي، زرد، صورتي، قهوه‌اي و سايه‌هاي کم‌رنگ موجود در طرح تتو، کمي سخت‌تر است. اما سخت‌ترين رنگ‌ها براي پاک کردن، شامل سبز روشن، آبي روشن و آبي فيروزه‌اي هستند. در جلسه مشاوره اوليه که به صورت رايگان براي شما برگزار مي‌شود، ما شما را در مورد تعداد جلسات لازم براي پاک کردن رنگ‌هاي خاص، راهنمايي مي‌کنيم.
غلظت رنگ: پاک کردن سايه‌ها و نقاط کم‌رنگ، آسان‌تر است، زيرا رنگ آن‌ها غليظ نيست. در بعضي از تتوهايي که حروف خاصي در آن‌ها نوشته شده است، براي سايه زدن حروف و پر کردن فاصله بين آن‌ها از هاله‌هاي کم‌رنگ استفاده مي‌شود. براي نقش ابرها هم از سايه استفاده مي‌شود. سايه و هاله کم‌رنگ را مي‌توان در چند جلسه کوتاه پاک کرد، اما براي تجزيه رنگ قسمت‌هاي تيره و پاک کردن کامل آن به جلسات بيشتري نياز است.

ليزر چگونه رنگ تتو را از بين مي‌برد؟
طول موج‌هاي خاصي از نور که توسط دستگاه ليزر رفع تتو توليد مي‌شود، به وسيله جوهر رنگي موجود در طرح تتو جذب مي‌گردد. جذب اين طول موج‌ها منجر به گرم شدن ذرات رنگ و خرد شدن آن‌ها در ظرف کسر کوچکي از ثانيه مي‌شود و در نتيجه ذرات رنگ به قطعات بسيار ريزی شکسته مي‌شود. اين ذرات بسيار ريز به راحتي توسط سيستم لنفاوي بدن پالايش و دفع مي‌شود. نحوه دفع اين ذرات، مشابه با روشي است که سيستم ايمني بدن براي دفع باکتري‌ها و ذرات خارجي از بدن استفاده مي‌کند.

Remove the tattoo

آيا پاک کردن تتو درد دارد؟
سيستم ليزر کيوسوئيچ ان دي ياگ، نور را به صورت اشعه های بسيار کوتاهي به نام پالس، ساطع مي‌کند. تأثير انرژي حاصل از پالس‌های قدرتمند نور، مشابه با ضربه ناشي از يک کش لاستيکي است که به جسمي برخورد مي‌کند و کمي هم گرما توليد مي‌کند. اکثر قریب به اتفاق افرادی که این عمل را انجام می‌دهند نیازی به بی‌حسی ندارند، اما اگر به هر دلیلی بیمار تحمل درد خفیف ناشی از عمل را نداشته باشد، ما می‌توانیم از بی‌حسی موضعی برای او استفاده کنیم. علاوه بر آن، ما یک تیمار سرمای منجمد کننده در قبل، حین عمل و بعد از عمل بر روی موضع مربوطه اعمال می‌کنیم تا هم از پوست شما محافظت کند و هم باعث کاهش درد ناشی از عمل شود. لطفاً به خاطر داشته باشید که ما تزریق عامل بی‌حسی را برای این عمل توصیه نمی‌کنیم، زیرا می‌تواند کارایی عمل پاک کردن تتو را کاهش دهد. در تمام موارد، شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام عمل به محل کار خود بازگردید و یا فعالیت‌های روزمره خود را شروع کنید، زیرا به هیچ زمانی برای استراحت بعد از عمل نیاز ندارید.
از عمل لیزر می‌توان برای پاک کردن تتوی ابروها و خط لب‌ها استفاده کرد. اما قبل از حذف تتوی لب و پاک کردن تتو ابرو با لیزر باید حتماً در جلسه مشاوره، بعضی معاینات لازم انجام شود.

حذف تتو با دستگاه کیوسوییچ

بعد از عمل پاک کردن تتو چه انتظاری باید داشته باشیم؟
بعد از انجام این عمل ممکن است موضع مورد نظر به مدت یک هفته تا چند هفته شبیه به وقتی که دچار سوختگی ملایم ناشی از آفتاب شده است، اندکی قرمز و متورم باشد. همچنین ممکن است در چند روز اول بعد از عمل، کمی خون‌مردگی و تاول بر روی پوست به وجود بیاید. نقاط ریز خونریزی هم ممکن است بر روی پوست ایجاد شود که البته معمولاً فقط در مورد بعضی از رنگ‌ها و غلظت‌های بالای جوهر تتو یا انواع خاصی از پوست به وجود می‌آید. اما فقط به صورت سطحی است و به زودی کاملاً خوب می‌شود. یک پماد ضدمیکروبی و یک ماده ضدعفونی‌کننده نیز بر روی موضع محل عمل استفاده می‌شود. ناحیه مورد عمل باید کاملاً تمیز نگه داشته شود و هر نوع دارویی که توسط پزشک برایتان تجویز شده است را باید به طور مرتب استفاده کنید. بعد از عمل می‌توانید دوش بگیرید اما ناحیه مورد عمل باید حتماً برای ۵ تا ۸ روز کاملاً تمیز و خشک نگه داشته شود و در این مدت با هیچ سطح زبر و خشنی تماس پیدا نکند. طول دوره بهبودی بعد از عمل به سطح مورد عمل و خصوصیات فرد مورد نظر از لحاظ قدرت ترمیمی بدن، بستگی دارد. قرمزی و حساسیت پوست ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد. همچنین ممکن است رنگ پوست در ناحیه مورد عمل اندکی تغییر کند که البته به تدریج بهبود پیدا می‌کند. ممکن است شما نتایج قابل ملاحظه‌ای از این عمل، حتی بعد از چند جلسه هم مشاهده نکنید، اما کمی صبور باشید. تقریباً بیشتر افرادی که عمل لیزر را برای پاک کردن تاتو انجام می‌دهند، از نتایج آن رضایت کامل دارند. با این حال لازم است به خاطر داشته باشید که پوست شما ممکن است حتی وقتی که رنگ تتو به طور کامل برطرف شد، باز هم مانند زمان قبل از تاتو کردن نشود.
آیا پاک کردن تتو باعث باقی ماندن جای زخم بر روی پوست میشود؟  خیر  لیزر های جدید این عارضه را ندارند.

مراقبت های لازم بعد حذف تتو با دستگاه کیوسوییچ :
به دستور پزشک معالج دقت فرمایید ، به طور کلی موارد زیر توصیه میشود
1 : تا 48 ساعت پس از لیزر از دارو یا موادی که پوست را به نور حساس میکند مانند لایه بردارها و اسکراب ها پرهیز مینماییم.
2: از کرم های بعد از لیزر مثل ترمیم کننده تا 2 هفته و پماد بتامتازون چشمی تا 3 روز استفاده کنید.
3: کرم ضد آفتاب هر 2 ساعت
4: 24 ساعت پس از لیزر ناحیه را نشویید
5: معمولا در جلسه اول و دوم بعد از لیزر ، ناحیه لیزر شده به دلیل سطحی شدن رنگدانه های عمقی پررنگ تر میشود که جای نگرانی نیست و به تدریج کمرنگ میشود.
6: زخم سطحی بعد از 4 روز از بین میرود و کراست روی زخم نباید کنده شود چون باعث ایجاد لک دائمی میشود
7: درصورت هرگونه مشکل با پزشک خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

آبرسانی پوست

روش های جوانسازی پوست

لیزر Co2fractional

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *