جوان سازی پوست دست با جدید ترین متد

دست ها یکی از اولین مکان هایی هستند که علائم هشدار دهنده پیری بر روی آن ها آشکار می شود. در این مطلب با چند روش جوانسازی پوست دست آشنا می شوید.هرچقدر هم که شما برای شاداب ماندن چهره و گردن خود تلاش کنید، دست هایی که از نور خورشید آسیب دیده اند، رگه رگه شده اند و یا چین و چروک دارند، شما را پیرتر از آن چه که هستید نشان می دهند. تکنیک های موثری برای زیبایی و جوانسازی پوست دست وجود دارد که موجب بهبود کیفیت بافت پوست شما و کاهش خطوط رگه ای و چین و چروک های دست می شود.

روش های جوانسازی پوست دست چگونه عمل می کنند؟

با توجه به این که شما نیاز به جایگذاری ایمپلنت، اصلاح آسیب های خورشیدی یا پاک کردن خطوط و چین و چروک ها دارید، جراح شما گزینه های مختلفی برای انتخاب دارد.اغلب روش های جوان سازی پوست دست  از لحاظ تهاجمی بودن حداقل هستند، اما در صورتی که پوست بسیار سست و پرچین و چروک باشد، جراح پلاستیک شما ممکن است عمل جراحی را برای حذف پوست های اضافی انجام دهد. در ادامه به معرفی برخی از روش های جوانسازی پوست دست می پردازیم.

جوانسازی پوست دست با فیلرها مانند پلی اکتیک اسید

تزریق فیلر یکی از روش های جوانسازی پوست دست است. فیلرها به چندین محل در دست تزریق می شود که در لایه هایی با سطوح مختلف قرار می گیرند تا دست ها را تغییر شکل داده و تقویت کنند.

تزریق چربی

بافت های چربی از مناطقی از بدن که چربی زیادی دارند مانند شکم، کمر، پشت و یا ران ها از طریق لیپوساکشن با لوله های مکش خارج می شود. سپس از این چربی برای انتقال دوباره به دست استفاده می شود.چربی در لایه هایی با سطوح مختلف پیوند زده می شود تا اطمینان حاصل شود که رسوبی صاف و خطی از چربی بوجود آمده تا دست ها را شکل دهد.برش های لیپوساکشن با بخیه بسته می شوند. باندی بر روی قسمت های تزریقی قرار گرفته و برای 3 یا 4 روز به عنوان محافظ استفاده می شود. جوانسازی پوست دست با تزریق چربی هم امکان پذیر است.

جوانسازی پوست دست با لیزر

اسکلروتراپی

جوانسازی پوست دست با اسکلروتراپی یکی از تکنیک های پیشرفته زیباسازی دست است. اسکلروتراپی برای عروق خونی متوسط ​​(بیشتر از 3 میلی متر در قطر) موثر است.ماده درمانی با یک میکرو سوزن به داخل ورید تزریق می شود سپس رگ سفید (بلانچ) می شود و به تدریج ناپدید می شود. در صورتی که هیچگونه ناراحتی در هنگام درمان وجود نداشته باشد، نیازی به دوره ریکاوری نیست.

درمان رگ ها با استفاده از لیزر

درمان لیزر معمولا برای عروق خونی کوچک و متوسط ​​(قطر 1-3 میلی متر) استفاده می شود.دستگاهی دستی بر روی پوست شما حرکت می کند و از این طریق نور لیزر توسط خون جذب می شود و باعث انعقاد عروق و جذب آن ها توسط بدن می شود. این روش مدت زمان کمی برای ریکاوری دست به همراه دارد.

جوانسازی دست با لیزر

جوانسازی پوست دست با حذف پوست اضافه

این روش برای دست هایی با پوست سست و بسیار پر چین و چروک استفاده می شود. در این روش شما یا به طور کامل بیهوش شده و یا به صورت موضعی بیهوش می شوید.جراح شما برشی را بر روی دست شما ایجاد می کند و از سمت مچ، پوست های اضافه را برداشته و سپس با استفاده از بخیه آن ها را به هم می دوزد.مقداری درد و تورم بعد از جراحی انتظار می رود که می تواند با استفاده از دارو بهتر شود.

زخم های پس از عمل به چه شکل خواهند بود؟

اگر تزریق چربی داشته باشید، برش لیپوساکشن به حدی کوچک است که فقط بتوان لوله مکش را به زیر پوست انتقال داد و چربی را خارج کرد. اما اگر جراحی حذف پوست اضافه داشته باشید، زخم ها در بالای مچ دست قرار می گیرند و می توانند توسط ساعت یا دستبند پنهان شوند.

انتخاب پزشک و مشاوره

پس از انتخاب پزشک شما بایستی یک مشاوره اولیه با جراح خود داشته باشید. در طول مشاوره شما اهداف زیبایی خود را به جراح تان می گویید و او هم آن چه را که زیباسازی دست برای شما می تواند فراهم کند به شما می گوید. با درک درستی از اهداف و شرایط پزشکی خود می توانید راه های جایگزین و یا درمان های اضافی را نیز بررسی نمایید.در طول مشاوره لازم است که اطلاعات کامل پزشکی خود را در اختیار جراح قرار دهید. که شامل جراحی های قبلی، شرایط درمانی کنونی و گذشته شما و همچنین آلرژی هایی که دارید می شود.

مراحل درمانی

جراح به شما دستورالعمل هایی قبل از عمل را ارائه خواهد داد، به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ می دهد، یک سابقه پزشکی دقیق و یک معاینه فیزیکی برای تعیین وضعیت جسمانی شما پیش از عمل انجام می دهد.

 • پیش از عمل احتمالا جراح از شما این موارد را بخواهد.
 • حداقل 6 هفته پیش از جراحی سیگار نکشید.
 • از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی خاص و بعضی از داروهای گیاهی که باعث افزایش خونریزی می شود اجتناب کنید.
 • از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. در صورتی که تا دوماه پیش از جراحی در معرض نور زیاد خورشید قرار بگیرید، ممکن است رنگدانه های دائمی نامنظمی در محل جراحی به وجود آید.
 • صرف نظر از نوع عمل جراحی، هیدارته بودن پیش از عمل و پس از آن بسیار مهم است.
 • جراحی های زیبایی دست معمولا به صورت سرپایی انجام می شود برای همین اطمینان حاصل کنید که کسی همراه شما باشد تا شما را تا منزل همراهی کند.

آمادگی های روز عمل

بسیاری از عمل های جراحی زیبایی دست حدود نیم ساعت الی دو ساعت طول می کشند.

 • داروهایی برای راحتی شما در طول عمل جراحی تجویز می شود.
 • بیهوشی موضعی یا آرام بخش وریدی بسته به وضعیت شما ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.
 • برای حفظ ایمنی شما در طی جراحی، ممکن است مانیتور های مختلف برای بررسی فشار خون، ضربان قلب و میزان اکسیژن موجود در خون استفاده شود.
 • جراح شما قبل از جراحی راجع به درمان با شما صحبت خواهد کرد.
 • پس از اتمام مراحل، شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد. پس از معاینه های کوتاهی احتمالا شما در همان روز مرخص خواهید شد، مگر این که جراح برنامه دیگری برای درمان شما در نظر داشته باشد.

بعد از جراحی چه انتظاری باید داشته باشیم؟

جراح شما راجع به این که چقدر طول می کشد تا به سطح طبیعی فعالیت قبلی برگردید با شما صحبت خواهد کرد. پس از جراحی، به شما و مراقب شما دستورالعمل هایی برای بعد از عمل داده می شود که شامل موارد زیر هستند:

 • علائم طبیعی که شما تجربه خواهید کرد
 • عوارض جانبی بالقوه

بلافاصله پس از جراحی دست، دست ها کبود، متورم و سفت می شوند. اگر شما پیوند چربی داشته باشید، محل مکش چربی ها ممکن است درد و کبودی داشته باشد. جراح شما ممکن است توصیه کند که بر روی دست های خود یخ قرار دهید، از نور خورشید دور بمانید و دست ها را تمیز نگه دارید.

زمان ریکاوری پس از جراحی

مهم است که شما تمام دستورالعمل های مراقبت را که توسط جراح شما ارائه می شود، پیگیری کنید. این موارد شامل اطلاعاتی در مورد استفاده از کمپرس، مصرف آنتی بیوتیک در صورت تجویز و سطح و نوع فعالیت مجاز در طی این دوره می باشد.

علائم زیر در طی دوران ریکاوری معمول است:

دو هفته اول

 • کبودی، سفتی و تورم به تدریج ناپدید می شوند
 • دستها ظاهری جوانتر، صاف تر بدون لکه های قهوه ای و یا رگ های دیده شده خواهند داشت.

هفته دوم تا هشتم

 • پوست شما ممکن است هنوز صورتی باشد
 • توناژ رنگی پوستتان به صورت طبیعی برمی گردد بدون این رنگ رفتگی داشته باشد.
 • اگر یک درمان سطحی داشته باشید، جراح شما ممکن است یک بار دیگر تکرار را پیشنهاد دهد تا به نتایج مطلوب تری برسید.

زمان ریکاوری از هر شخص به شخص دیگر متفاوت است و ممکن است شما چند ساعت پس از عمل و یا چند روز پس از آن بتوانید به فعالیت نرمال خود بازگردید.

بیشتر بخوانید:

پست را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *